Wybierz schody idealne do Twojego domu

Projektując nasz dom, musimy zadbać o każdy nawet najmniejszy szczegół. Niezależnie od tego, czy budynek stawiany jest od fundamentów, czy też kupujemy gotową nieruchomość i jedyne, co nam pozostaje, to aranżacja wnętrza, na pewno chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Z tego powodu warto zwrócić szczególną uwagę na elementy mające priorytetowe znaczenie. Dobrym przykładem są tutaj schody.

Bez schodów ani rusz

Nie oszukujmy się – schody to bezsprzecznie jedna z najważniejszych części, z których zbudowany jest dom. Jest to bowiem segment łączący piętra i umożliwiający swobodne poruszanie się między nimi. Bez nich nie istniałaby możliwość przemieszczania się z parteru do piwnicy, na wyższy poziom czy na samo poddasze. Schodom zdecydowanie trzeba poświęcić odpowiednią ilość uwagi i zaprojektować je z głową. To inwestycja na lata, bez której nasze gniazdko po prostu nie miałoby racji bytu. Należy zatem dokładnie zastanowić się, jakie schody będą najlepszą opcją do naszego domu. Z pomocą przychodzi tutaj duży wybór oraz zróżnicowanie między typami schodów.

Wachlarz możliwości

Rozmaitość i wielorakość schodów to czynniki, które wynikają przede wszystkim z ich kształtu, a także liczby biegów. Na pierwszy ogień idą schody jednobiegowe. Ich nazwa sama wskazuje, że posiadają one jeden prosty bieg, a stopnie są jednakowej szerokości. Jest to najpowszechniejszy typ schodów, co wynika z ich prostoty. Dalej mamy schody dwubiegowe i są niemalże identyczne, jak ich poprzednik, tylko dzieli je na dwie części tzw. spocznik. Kolejne z nich charakteryzują się tym, że z reguły montowane są w rogu oraz zmieniają kierunek. Istotne jest, iż nie ma w nich spocznika. Stopnie o różnej szerokości „zabiegają” (zmieniają kierunek), stąd też nazwa tych schodów – zabiegowe. Ostatnim już kandydatem są schody kręcone, często nazywane też krętymi lub też spiralnymi. Jak nazwa wskazuje, są budowane najczęściej na planie koła, a wyróżniającą je cechą, a zarazem plusem, jest oszczędność miejsca.

Podsumowanie

Schody do domu to niezwykle istotna kwestia. Ważne jest, by odpowiednio dopasować je do możliwości naszych czterech kątów. Pamiętajmy, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, ale nie jest to jednoznaczne z tym, byśmy odmówili sobie fantazji i nie wybrali tych, które nam się podobają. Wszystko da się z pewnością idealnie połączyć, a to dzięki różnorodnym typom schodów.

 

Sprawdź bogatą ofertę różnego rodzaju schodów na https://pl.fontanotshop.com