Na czym polega proces wykończenia mieszkania pod klucz?

Piękny apartament

Kupując nowe mieszkanie nie sposób nie zastanawiać się nad tym, jak będzie wyglądać życie w nowym miejscu. Zanim jednak przyjdzie nam tego spróbować, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie własnych czterech kątów. Optymalnym rozwiązaniem jest w tym przypadku wykończenie mieszkania pod klucz. Na czym polega cały proces?

Czym jest wykończenie pod klucz?

Wykończeniem pod klucz nazywamy zespół wszystkich prac i czynności w obrębie mieszkania, które bezpośrednio po ich zakończeniu pozwalają na wprowadzenie się domowników. Najczęściej jest to tożsame z przeprowadzeniem takich procesów jak:

  • Zamontowanie drzwi wewnętrznych,
  • Malowanie lub tapetowanie ścian,
  • Instalacja posadzki,
  • Urządzenie pomieszczeń takich jak łazienka lub kuchnia.

Jedyne, co pozostaje do zrobienia to zazwyczaj umieszczenie w domu mebli i rzeczy mieszkańców.

Jak przebiega proces?

Tutaj sprawa nie jest tak jednoznaczna i może odbywać się w dwojaki sposób. Pierwszy z nich obejmuje umowę z deweloperem, który co prawda dostarcza gotowy lokal, ale nie pozwala na ogromną personalizację wnętrz. Z tego względu warto zainteresować się drugim rozwiązaniem, którym jest skorzystanie z usług zewnętrznej firmy, która zajmie się dla Ciebie wykończeniem mieszkania pod klucz w zasadzie bez żadnych ograniczeń. Tylko tą drogą masz szansę stać się właścicielem naprawdę wyjątkowego i zjawiskowego domu.

Pięknie urządzony apartament

Opisując szczegółowy przebieg procesu posłużymy się przykładem jednej z gdańskich firm. Poszczególne etapy wyglądają następująco:

  1. Spotkanie w celu ustalenia oczekiwań klienta i budżetu, którym dysponuje;
  2. Wizyta projektanta, który zidentyfikuje potrzeby i podsunie ciekawe rozwiązania;
  3. Spisanie wiążącej umowy;
  4. Przygotowanie projektu przez firmę z możliwością zobaczenia wizualizacji;
  5. Remont lub urządzenie wnętrza;
  6. Odbiór mieszkania.

Jak widać, proces ten nie jest taki skomplikowany jak mogłoby się wydawać. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://bbconstruction.pl/oferta/wykonczenie-mieszkan-pod-klucz/

Czy to się opłaca?

Wszystko oczywiście zależy od ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za całość wykonanych prac. Standardowe kwoty, które życzą sobie firmy za kompleksowe wykończenie pod klucz, to około 700-1000 zł (wliczając materiały) za metr kwadratowy powierzchni lokalu. Biorąc jednak pod uwagę zakres prac i brak konieczności martwienia się o poszczególne ich etapy – zdecydowanie warto!

Podsumowanie

Sytuacja, w której otrzymujemy wykończone w całości mieszkanie to marzeniu wielu z nas. Chociaż proces może wydawać się skomplikowany, to dla profesjonalnej firmy z pewnością nie będzie problemem. Jeśli zależy Ci na tym, by móc cieszyć się pięknym wnętrzem przy minimum obowiązków, z pewnością jest to rozwiązanie dla Ciebie!