Na co zwracać uwagę, kupując mieszkanie w Wejherowie?

Wejherowo to dość spore miasto położone niedaleko Trójmiasta. Tak dogodna lokalizacja sprawia, że stało się ono niejako jednym z najważniejszych miast województwa pomorskiego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zamieszkanie w nim. W jaki sposób jednak kupować mieszkania w Wejherowie i na co zwracać szczególną uwagę?

Dzięki temu, że Wejherowo stało się głównym miastem Małego Trójmiasta Kaszubskiego, jego rola znacznie wzrosła. Dziś jest to miejsce, którym interesują się potencjalni kupcy nieruchomości – czy to mieszkaniowych czy innych. W naszym artykule skupimy się na tych pierwszych i zastanowimy się, na jakie czynniki należy zwracać uwagę, chcąc kupić mieszkanie w Wejherowie – czy to na własny użytek, czy też na wynajem.

Pamiętaj o lokalizacji

Mimo że Wejherowo nie należy do największych miast naszego kraju, to jednak nie jest też na tyle małe, by lokalizacja nie była ważna. Warto kupić mieszkanie w dobrze ulokowanym strategicznie miejscu. Dzięki temu każdy wyjazd do pracy czy na uczelnie będzie bezproblemowy i nieczasochłonny.

źródło: https://orlex.pl

Najlepiej poszukać czegoś w pobliżu przystanków autobusowych lub bezpośrednio blisko stacji SKM. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasów. Jeśli jednak jesteśmy zmotoryzowani – nawet dalsze ulice nie będą stanowiły problemu.

Rynek pierwotny czy wtórny?

To pytanie zadaje sobie codziennie wiele osób, które planują zakup mieszkania. Co ciekawe – paradoksalnie ceny mieszkań z rynku wtórnego często są o wiele wyższe niż tych z rynku pierwotnego. Wejherowo daje nam taki komfort, że powstaje w nim wiele osiedli cenionych inwestorów, a ceny są bardzo atrakcyjne.

Warto również pamiętać, że mieszkanie świeżo wybudowane pozwala nam na całkowitą dowolność aranżacyjną bez wcześniejszego martwienia się o remonty zastanego lokalu, co często jest niemożliwe w przypadku mieszkań używanych.

Ceny są korzystne, ale nie zawsze

Szukając mieszkania w Wejherowie i mając świadomość, że są one tańsze niż w Trójmieście, nie powinniśmy popaść w skrajność. To prawda – w Wejherowie możemy odnaleźć sporo lokali, których ceny są o wiele niższe niż w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie.

Należy pamiętać jednak, by do sprawy finansów podejść w tym przypadku bardzo poważnie i przemyśleć różne propozycje deweloperskie. Zwracajmy uwagę na lokalizację, standard, jakość osiedla. Dzięki temu na pewno nie przepłacimy!