Mieszkania w stylu Art deco

Styl wystroju wnętrz o nazwie Art deco charakteryzuje się stylową elegancją, która łączy w sobie szyk oraz najnowocześniejsze materiały wykorzystywane do aranżacji wnętrz. Mieszkania te wyposażone są w gładkie i wygodne meble. Cechą wyróżniającą je od innych mieszkań są fotele oraz krzesła posiadające chromowaną podstawę, co umożliwia im kołysanie się.

Przeważają meble w kolorze czarnym. Kanapy i fotele obite są z reguły białą skórą, która doskonale komponuje się z drewnianymi, ciemnymi ramami. Popularnym drewnem z jakiego tworzone są meble do mieszkania w stylu Art deco to brazylijski palisander, klon lub heban. Wnętrza takiego mieszkania są minimalistyczne, a dominującymi kolorami są tonacje łączące odcienie zieleni, czerni, czerwieni i bieli.

Bardzo korzystne jest wprowadzenie do mieszkania akcentów złotych i chromowanych. We wnętrzu Art deco nie może zabraknąć żyrandola oraz nowoczesnych ściennych kinkietów, ponieważ to właśnie oświetlenie odgrywa w takich mieszkaniach jedną z ważniejszych ról. Jeżeli urządzając mieszkanie Art deco właściciel ma ochotę na wprowadzenie do niego efektownego dodatku, może zdecydować się na lustro z posrebrzaną lub niklowaną ramą, bogato zdobioną motywami zwierzęcymi lub wzorami geometrycznymi. Ciekawą dekorację mogą stanowić także rzeźby z brązu oraz wazony wykonane z czarnego lub białego marmuru lub zdobione perłowymi koralikami. Apartamenty zaaranżowane zgodnie z zasadami stylu Art deco zadowolą osoby ceniące sobie eleganckie, wyszukane i posiadające unikalny charakter wnętrza.