Mieszkania w centrum z rynku pierwotnego

Mieszkania lub apartamenty, które zlokalizowane są w centrum miasta, a do tego można je nabyć z rynku pierwotnego, to według wielu danych jedne z najczęściej poszukiwanych rodzajów mieszkań. Tego typu mieszkania czy też apartamenty dają nabywcy ogromne pole do popisu, ponieważ można je zaprojektować według swojego pomysłu. Możliwość ingerowanie w rozkład ścian (poza ścianami nośnymi) jeszcze na etapie powstawania projektu t kolejna zaleta, którą wymieniają kupujący.

Mieszkania w centrum z rynku pierwotnego

W przypadku mieszkań/apartamentów z rynku pierwotnego to też niezła inwestycja. jak się bowiem okazuje, zakup mieszkania czy apartamentu od dewelopera uznawane jest za bardziej przyszłościową inwestycją. Wiele danych pokazuje także, że w przypadku sprzedaży tego typu lokum, mamy zdecydowanie większe szanse na sprzedaż lokum za wyższą cenę, niż w przypadku, kiedy pochodziłoby ono z rynku wtórnego. Jak się okazuje również otrzymanie kredytu hipotecznego dużym ułatwieniem jest to, że mieszkanie czy apartament są z rynku pierwotnego. Dla banków, które świadczą usługę kredytowania, klient, który chce sfinansować lokum z rynku pierwotnego jest bardziej wiarygodny, a tym samym tez bardziej atrakcyjny, jeśli jego celem jest otrzymanie kredytu na lokum zakupione u dewelopera.

Łatwość urządzania

Kolejną zaleta posiadania mieszkania czy apartamentu z rynku pierwotnego jest duża większa swoboda urządzania i prze aranżowania takiego lokum. Rynek pierwotny daje większe możliwości jeśli zależy nam, by zaaranżować mieszkanie w stu procentach po swojemu, bo tylko dzięki kupieniu lokum w stanie surowym będziemy mogli wybrać, czy chcemy kłaść płytki, panele czy parkiet. Z racji wprowadzania się do stanu surowego, deweloper odpowiada za wszystkie wady nieruchomości, które mogą ujawnić się w trakcie mieszkania. Przez okres zazwyczaj pięciu lat od zawarcia transakcji, budynek posiada gwarancję na wszelkiego rodzaju wady, niedociągnięcia czy awarie. Ma to ogromne znaczenie dla mieszkańców. Niestety, ale w przypadku mieszkań z rynku wtórnego kupujący nie ma takiego zabezpieczenia.

Łatwiejsze parkowanie

Mieszkanie w centrum miasta ma swoje wady i zalety. jedną z wad jest na pewno znaczne utrudnienie z parkowaniem, a w czasach, kiedy praktycznie każdy jest zmotoryzowany, okazuje się, że przestrzeń do zaparkowania samochodu jest nieodzowna. Miejsca parkingowe są na wagę złota szczególnie w dużych miastach. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego zwykle otrzymujemy od dewelopera tzw. gwarancję parkingu, co na pewno zachęci wiele osób, które chcą uniknąć codziennych poszukiwań miejsca parkingowego.

Szukasz apartamentu w centrum miasta? Odwiedź https://centaurus-olsztyn.pl/pl