Hokery – rozwiązanie do nowoczesnej kuchni

hokery w kuchni

Nawet jeśli teraz do końca nie wiesz, jak wygląda hoker z pewnością już niejeden raz go widziałaś. Hoker jest meblem użytkowym oraz funkcjonalnym, który należy do bardzo szerokiej kategorii, którą są krzesła. Służą do siedzenia przy podwyższonych blatach, a wyróżniają się posiadaniem bardzo wysokiego stelaża, który wyróżnia krzesło spośród reszty innych dostępnych na rynku.

Hokery posiadają pełny zakres obrotu, który pozwala obracać się nam nawet o 360 stopni. Hokery mają być ergonomiczne. Funkcjonalność oraz praktyczność są głównymi cechami, którymi powinny się wyróżniać, więc nie ma w nich miejsca na przesadne zdobienia oraz na wielkość danego egzemplarza. Dlatego z reguły nie zajmują one dużo miejsca – są smukłe, niezbyt szerokie i niezbyt głębokie. Materiały wykonania najczęściej oscylują wokół tworzyw sztucznych lub tapicerek stworzonych z tkaniny, lub ekologicznej skóry.

W swoim artykule przedstawię jak dobrać ergonomiczny kuchenny hoker do designu naszego mieszkania lub domu tak, aby to siedzenie nie tylko nam służyło, ale również dobrze wyglądało.

Jak wybrać hoker?

Zastanawiając się nad kupnem nowego hokera, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie będzie on używany oraz jakie funkcje będzie musiał pełnić. Nasza domowa kuchnia, a może jakieś inne miejsce, w którym chcielibyśmy umieścić hoker? To wszystko powinno zostać bardzo dobrze przemyślane, gdyż ma kluczowy wpływ na naszą decyzję. Hokery spotkać możemy:

  • w domowych kuchniach: służą do siedzenia przy podwyższonych blatach kuchennych lub przy kuchennej wyspie;
  • w barach/restauracjach: służą do siedzenia przy barze
  • w salonach fryzjerskich / kosmetycznych: często służą jako siedzisko dla klientów, wtedy idealnie sprawdzi się hoker jako fotel;
  • w recepcjach/ punktach informacyjnych/ stanowiskach targowych: służą do siedzenia dla obsługi danego miejsca;
  • w gabinetach lekarskich: jako siedzisko dla lekarza np. wykonującego dany zabieg;
  • w biurach obsługi: jako siedzisko dla klientów.

hokeryJak widać, możliwości jest wiele i w zasadzie nie ma konkretnych ograniczeń i wskazówek gdzie nadaje się jaki typ hokera. Jedyne, na co powinniśmy zwrócić uwagę to dobór designu hokera do danego pomieszczenia oraz zgranie kolorystyczne. Na przykład: do nowoczesnej kuchni idealnie pasował będzie hoker na chromowanej postawie z siedziskiem z tworzywa sztucznego. W salonie fryzjerskim świetnie sprawdzi się hoker na kółkach z delikatnym oparciem i miękkim siedziskiem. Przy barze dobrze wyglądał będzie hoker na metalowych nogach z siedziskiem tapicerowanym eko-skórą.

 

Bogatą ofertę hokerów znajdziemy na: https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html