Czy łatwo jest kupić mieszkanie bez kredytu?

Na to pytanie odpowiedź wydaje się dosyć jasna i oczywista dla każdego. W dzisiejszych czasach ciężko aby jakakolwiek normalnie pracująca osoba w naszym kraju mogła pozwolić sobie na kupno nowego domu czy mieszkania w bloku bez pomocy banku. Są to pieniądze ogromne dla każdego kto się bogato nie urodził i chciałby w końcu „pójść na swoje”. Na szczęście jednak w końcu naszym „mądrym” politykom udał się program rządowy, który miał za zadanie wspierać właśnie młode rodziny chcące kupić dom i ogromnie skorzystali na tym także deweloperzy. Program ten jak wiadomo nosi nazwę MDM – Mieszkanie Dla Młodych. Dzięki dopłacie do kredytu przy odpowiednio spełnionych warunkach z tego programu mogły skorzystać osoby, którym wcześniej byłoby trudno pomyśleć o zmianie swoich czterech ścian na inne. Niestety wszystko co dobre musi mieć swój koniec i tak z początkiem roku 2018, dopłaty MDM znikną z naszego rynku. W życie wejdzie nowy, mający się skupić na mieszkaniach na wynajem program i już takich dobrych rokowań nie ma, ale kto wie wszystko się może zdarzyć.

Jeśli już podejmiemy decyzję o zakupie mieszkania, trzeba także dużą wagę przywiązać do szukania odpowiedniego dla nas banku i waluty. Co do waluty to nie ma chyba sensu brać kredytu w innej, ponieważ spłacamy to przez długi okres i nigdy nie wiadomo co się może na świecie albo w danym kraju wydarzyć. Co do banku to najlepiej sprawdzić oferty kilku firm, a nawet tych samych ale w innym mieście, wszędzie pracują inni ludzie, którzy mogą nam przedstawić lepsze oferty bo przy takich kwotach każda złotówka i procenty robią różnicę.

Najlepsze rady odnośnie kredytu można uzyskać od specjalisty na stronie: https://dommoichmarzen.eu/kredyty

Myślę więc, że odpowiedź na pytanie tytułowe jest jeszcze prostsza po przeczytaniu tego artykułu, jednak przy wyborze domu lub mieszkania jest jeszcze szereg innych spraw, na które musimy zwrócić uwagę o których trzeba pamiętać, gdyż jest to decyzja zazwyczaj na długie lata.